Přelet civilního letounu L-39 do Hradce Králové

V úterý 23. února 2016 bude v případě příznivého počasí realizován přelet cvičného proudového letounu L-39 z letiště Vodochody na letiště v Hradci Králové. Předpokládaný přílet do Hradce Králové je v odpoledních hodinách.

Letecká společnost DSA a.s. se v předchozích týdnech stala majitelem civilního letounu L-39, pozn. zn. OK-MJA, který je zapsán v leteckém rejstříku pro použití v kategorii LIMITED. Plně akrobatický letoun, který je jednou z nejlépe vybavených „Devětatřicítek“ nejen na českém nebi, bude sloužit pro potřeby její letecké školy na letišti v Hradci Králové.

Letecká škola DSA a.s. bude nabízet ucelený program výcviku pro piloty k  vybírání nezvyklých poloh tzv. Upset Recovery Training. Výhodou letounu L-39 jsou jeho možnosti provádět tento výcvik i na velkých výškách a rychlostech podobných letounům business jet kategorie. Dále pak bude letecká škola nabízet také provedení výcviku k získání typové kvalifikace pro L-39 podle národních pravidel ČR.

Albatros bude přeletěn z Aero Vodochody AEROSPACE a.s., kde byla na letounu provedena generální oprava a úprava (demilitarizace) pro použití v civilním provozu. Letoun je vybaven záchranným systémem posádky, kompletně novou moderní aviatikou typu Glass Cockpit.

 

Zajímavosti a technické specifikace o letounu L-39:

Rozpětí křídla:                                9,461 m

Celková délka:                              12,132 m

Celková výška:                               4,720 m

Mezní rychlost:                             490 KIAS

Mezní Machovo číslo:                        0,8

Operační dostup:                           38.400 ft

Maximální vzletová hmotnost:         5600 kg

Maximální hodnota přetížení: -4,0 až +8,0 g

 

Změny termínu přeletu vyhrazeny.

L39 lustracni foto 2

Ilustrační foto

 

      cessna1        tuv2014      cvut    Enstrom logo    airzemat      HelicopterShow2017