Výsadky parašutistů

Dne 4.-6.3.2016 se konal na Kněžickém vrchu poblíž města Vrchlabí mezinárodní závod Paraski 2016.Jedná se o kombinovaný závod PARA výsadků a slalomového lyžování.

Naše společnost zajišťovala v rámci této prestižní soutěže výsadky parašutistů z vrtulníku AS-350B3e reg. zn. OK-DSW.Během konání závodu naše společnost prokázala jak profesionalitu našich pilotů, tak špičkovou techniku.Výsadek z 1 000 m.n. terénem a návrat zpět pro další skupinu parašutistů létala naše společnost v průměru za 4 minuty, což výrazně zrychlilo konání celého závodu.

Během jednoho letu pojme náš vrtulník až 5 parašutistů.Hlavní výhodou výsadků z vrtulníku je nejen rychlost, ale i přenesení vlastních výsadků přímo na místo konání závodů. V tomto případě se jednalo o sjezdovku na Kněžickém vrchu, což je zejména pro diváky velice atraktivní.

Výhoda startu vrtulníku přímo z místa konání závodu odbourává i pořadatelům časové ztráty a náklady na převážení parašutistů na přilehlé letiště.

Pořadatelé závodu Paraski 2016 na Kněžickém vrchu ukázali celému světu, že i v České republice se dají pořádat světové závody na vysoké úrovni a jsme rádi, že jsme mohli svými služby napomoci ke kvalitě tohoto závodu.

Paraski 2016 1     Paraski 2016 2     Paraski 2016 3

      cessna1        tuv2018      cvut    Enstrom logo    airzemat      logo2018