previous arrow
next arrow
Slider

Instalace potrubí na Vranovské přehradě

Ani o svátečním víkendu jsme nezaháleli a s vrtulníkem AS-350B3e, registrační značky OK-DSW, jsme vyměnili vodovodní potrubí k přečerpávací stanici na Vranovské přehradě.

Vzhledem k nepřístupnosti terénu bylo potřeba k demontáži a montáži nového vodovodního potrubí vrtulníku. AS-350B3e je svými malými rozměry a vysokým výkonem ideální pro práci v těžkém terénu, z tohoto důvodu je také používán ve většině Alpských zemích.

Vodovodní potrubí se skládalo z 15ks, každý kus byl o hmotnosti cca 1 tuny. Nejdříve bylo za potřebí rozebrat staré potrubí a připravit si základ pro potrubí nové, což jsme zvládli během prvního dne. Druhý den jsme postupně poskládali nové potrubí. Za jeden a půl dne práce jsme vrtulníkem deinstalovali, odnosili a zpět přesně položili 30 tun materiálu. Jsme rádi, že i za přispění naší práce si můžou dát lidé na Vranovsku sklenku čisté vody a že jsme opět mohli pomoci ke zlepšení života v České republice. Zároveň bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným na tomto projektu za skvělou a profesionální práci.

Vranovsko 1   Vranovsko 2   Vranovsko 3